میکاپ و آموزش

کاشت مژه و نکات آن که باید رعایت کرد

کاشت مژه و نکاتی که باید رعایت کرد

واقعیت این است که تقریباً همه‌ی ما دوست داریم مژه‌هایی بلند، ضخیم و پرپشت داشته باشیم. برای رسیدن به این هدف راهکارهای مختلفی وجود دارد. استفاده از ریمل‌ها، سرم‌های تقویتی مژه و استفاده از مژه‌ی مصنوعی از راه‌هایی است که ‌می‌توانید برای داشتن مژه‌هایی پر و بلند امتحان کنید.

اما اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید برای مدتِ طولانی‌تری مژه‌های پرپشت داشته باشید و حوصله‌ی استفاده و پاک کردنِ هر روزه‌ی ریمل را ندارید، اکستنشن و یا همان کاشت مژه برای شما مناسب‌ترین راه است.

ما در این مطلب هر آنچه که لازم است در مورد کاشت مژه بدانید را به شما خواهیم گفت. پس به خواندن ادامه دهید.

کاشت مژه چیست؟

در کاشتِ مژه از الیاف نیمه دائمی استفاده می‌شود که به مژه‌های طبیعیِ شما متصل شده تا کل مژه و یا گوشه‌ی آن را بلندتر و پرتر به نظر برساند. در این روش مژه‌ها به صورت جداگانه با استفاده از چسب مژه‌ی نیمه دائمی روی هر یک از مژه‌های طبیعی شما قرار می‌گیرند. مواد مورد استفاده در هر سالن آرایشی با هم متفاوت است اما به طور کلی مژه‌ها از جنس الیاف طبیعی، موی راسو و یا ابریشم تهیه می‌شوند. اکثر سالن‌ها نیز انواع مختلفی از طول، مدل و رنگ مژه بنابر سلیقه‌ی مشتری ارائه می‌دهند.

انواع کاشت مژه چیست؟

همانطور که گفته شد جنس مژه‌ی استفاده شده در کاشت مژه می‌تواند از موی طبیعی حیوان، مصنوعی یا ابریشمی باشد. معمولاً نتیجه‌ی نهایی استفاده از این جنس‌ها با هم تفاوت زیادی نخواهند داشت اما مژه‌های ابریشمی ظاهری طبیعی‌تر دارند.

تصویر انواع کاشت مژه

بعد از انتخابِ جنسِ مژه، مدلی که می‌خواهید برای کاشت داشته باشید را باید در نظر بگیرید. سه نوع مدل متداول و کاربردی در کاشت مژه وجود دارد: کلاسیک، هیبرید و والیوم. یک نوع مدلِ دیگر که کمتر استفاده می‌شود اما به هر حال طرفداران خود را دارد مگاوالیوم است. در نظر بگیرید که مژه‌هایی که برای کاشت استفاده می‌شود دارای اندازه فرهای متفاوت نیز هست که بعد از انتخاب نوعِ کاشتِ مورد نظرتان می‌توانید در مورد اندازه‌ی فر مژه‌ها نیز با مژه کار خود مشورت کنید.

 • مدل کلاسیک: ساده‌ترین نوع کاشت همین مدل است. با کاشتِ کلاسیک تنها یک تار مژه به تک تک مژه‌های شما اضافه می‌شود، بنابراین جلوه‌ی نهایی مژ‌ه‌ها بسیار طبیعی، شیک و ساده خواهد بود.
 • مدل والیوم: در این نوع کاشت از مژه‌های چندبعدی استفاده می‌شود. در کاشت والیوم از دو تا 10 تار مژه می‌تواند به مژه‌های طبیعی شما اضافه شود بنابراین، تغییر در مژه‌ها محسوس است و نتیجه‌ی نهایی، مژه‌هایی بسیار پرپشت و بلند خواهد بود.
 • مدل هیبرید: این مدل بین دو مدلِ قبلی یعنی کلاسیک و والیوم قرار دارد و شاید پرطرفدارترین مدل به حساب بیاید. مدل هیبرید معمولاً تلفیقی از 30 درصد کلاسیک و 70 درصد والیوم است و در نهایت شما مژه‌هایی پرپشت و ضخیم خواهید داشت اما به اندازه‌ی مدل والیوم مژه‌ها بر روی پلک سنگینی نخواهند کرد.

حال که با انواع مدل‌های کاشت مژه آشنا شدید به مزایا و معایب این روش خواهیم پرداخت.

معایت و مزایای کاشت مژه چیست؟

برای اینکه بدانید اکستنشن مژه برای شما مناسب است یا نه بهتر است مزایا و معایب کاشت مژه را بدانید و در نهایت با سنجیدن این موارد اقدام به این انجام این کار کنید.

از مزایای کاشت مژه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگرکاشت مژه‌های شما توسط یک فرد حرفه‌ای و در سالنی معتبر انجام شود نتیجه بسیار طبیعی و زیبا خواهد بود. در واقع اکستنشن مژه تا مدت‌ها چشمان شما را زیباتر جلوه می‌دهد و نیاز به استفاده از مژه‌ی مصنوعی و ریمل که راه‌هایی موقتی برای پر و بلند کردنِ مژه هستند نخواهید داشت.
 • یکی دیگر از مزایای استفاده از روش کاشت مژه تنوع آن است. شما می‌توانید متناسب با سلیقه‌ی خود بلندی و فر مژه‌های خود را انتخاب کنید و در نهایت جلوه‌ی نهایی مژه‌هایتان دست خودتان است.
 • کاشت مژه نسبت به روش‌های دیگر دوام بیشتری دارد. درست است که با گذشت زمان و چرخه‌ی طبیعی ریزش مژه‌های طبیعی، مژه‌های اکستنشن نیز به همراه مژه‌های طبیعیتان خواهد ریخت. اما این روند معمولاً چهار تا ده هفته طول خواهد کشید و شما در این مدت می‌توانید از زیبای مژه‌ها خود لذت ببرید.
 • فرآیند کاشت مژه اگر به درستی انجام شود بدون درد خواهد بود. بنابراین شما در طی انجام اکستنشن مژه هیچ دردی را تجربه نخواهید کرد و خطری برایتان به همراه نخواهد داشت.
 • مژه‌های کاشته شده را می‌توان شست. بعد از کاشت مژه لازم است 48 ساعت آنها را خشک نگه دارید، اما پس از سپری شدنِ این زمان شما می‌توانید به راحتی از آب با توجه به داشتن مژه مصنوعی برای شستن چشم‌های خود استفاده کنید. اگرچه خشک نگه داشتن آنها به ماندگاری بیشترشان کمک خواهد کرد.
تصویر مژه برای نوشته کاشت مژه و کاربرد آن

البته که مانند هر چیز دیگری کاشت مژه در کنار زیبایی و مزایایی که دارد معایبی نیز خواهد داشت. از مزایا و خطرات کاشت مژه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حساسیت: اگر کاشت مژه را در سالنی انجام دهید که مراتب بهداشتی را رعایت نمی‌کند ممکن است بعد از کاشت مژه چشم‌های شما دچار حساسیت و یا حتی عفونت شود. بنابراین در انتخاب سالن آرایشیِ مناسب و مژه‌کار حرفه‌ای برای انجام این کار بسیار دقت کنید.

نکته‌ی دیگر حساسیت پلک و چشم به مواد شیمیاییِ داخل چسب مژه است. اگر اطراف چشم و پلک حساسی دارید حتماً قبل از انجام کاشت مژه با مژه‌کار خود مشورت کنید.

 • هزینه: مژه‌کارانِ مختلف از مواد مصرفیِ متفاوتی برای انجام کار خود استفاده می‌کنند بنابراین، قیمت کاشت مژه در هر سالن متفاوت است. اما باید بدانید که بعد از کاشت مژه شما باید برای ترمیم آن نیز اقدام کنید و به همین دلیل کاشت مژه ممکن است برای بعضی از افراد کار پرهزینه‌ای باشد.

هزینه‌ی کاشت مژه معمولاً بین 150 تا 500 هزار تومان متغییر است و بدانید که اگر قصد استفاده از مژه‌های رنگی را دارید باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

 • نگه‌داری و مراقبت: از آنجایی که هزینه‌ی کاشت مژه نسبتاً بالاست بهتر است بین جلسات ترمیم از آنها به خوبی مراقبت کنید.

بهتر است بعد از انجام کاشت مژه موارد زیر را رعایت کنید:

 • تا 48 ساعت از خیس شدنِ مژه‌ها جلوگیری کنید.
 • از محصولات روغنی برای پاک کردن آرایش چشمانتان استفاده نکنید.
 • به مدت طولانی زیر دوش و آب گرم قرار نگیرید.
 • چشم‌های خود را نمالید و از دستکاری مژه‌های خود جداً خودداری کنید.
 • از فرمژه استفاده نکنید.
 • به پهلو بخوابید تا مژه‌ها بر اثر سایش با بالشت نشکنند و نریزند.

منابع:

https://www.byrdie.com/lash-extension-tips

https://themakeup.org/types-of-eyelash-extensions-which-are-the-best/

https://www.allaboutvision.com/cosmetic/eyelash-extensions.htm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *